Interneto puslapio peržiūrų skaičius

Džiaukis gyvenimu

Džiaukis gyvenimu
ir jo mažais malonumais

2010 m. sausio 15 d., penktadienis

Mielinės cinamoninės bandelės-drugeliai


Mes su dukryte vis ruošėmės išmokt kept mielines bandeles,ir pradėjom,ir pavyko iškart :) Super,tad dabar jau ne vieną kartą jas kepėm,jaučiamės beveik specės :)
Tai štai receptas,jei kam dar užsinorėtų išsikepti,nes nesudėtinga ir visad garantuota sėkmė :)

Aš gaminu visad iš dvigubos normos gaunasi maždaug dvi skardos bandelių

CINAMONINIAI DRUGELIAI TEŠLAI:
250ml pieno,
50g tirpinto sviesto
0,5 stiklinės cukraus
40g mielių
500g miltų
žiupsnelis druskos
1 kiaušinis

ĮDARUI:
0,5 stikl. cukraus
1 šaukštas cinamono
4 šaukštai sviesto

PAVIRŠIUI: kiaušinis,
šaukštas pieno,2 šaukštai cukraus

1. pieną pašidyti ir išmaišyti su tirpintu sviestu bei šaukštu cukraus. Suberti sutrupintas mieles ir gerai išmaišyti.Uždengti ir palikti šiltai apie 15 minučių pakilti (pradeda putoti).
2. Į dubenį suberti miltus, viduryje padaryti duobutę, supilti pakilusias mieles,į berti druskos, suberti likusį cukrų. įmušti kiaušinį ir užminkyti tešlą. Uždengus palaikyti apie 30 min. (aš nieko mandriai nesugalvojau,kaip sudėti tešlą į puodą,uždengiau dangčiu,į kriauklę įpyliau karšto vandens ir ten įstačiau puodą,tešlą puikiai iškilo )
3. Cukrų sumaišyti su cinamonu. Supilti ištirpintą sviestą ir išmaišyti.
4. Pakilusią tešlą iškočioti,aptepti lakštą įdaru, suvynioti ir supjaustyti trapecijos formos gabaliukais. Tada trapecijos siauresnę pusę perspausti,kad ir su šaukšto kotu, kad susiformuotų lyg drugelis.
5. Bandeles sudėti į skardą ir dar pakildinti 15-20 min.patepti kiaušinio ir pieno plakiniu,pabarstyti cukrumi.
7. kepti iki 180laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 minučių.

Aš dariau viską iš dvigubos porcijos,naudojau sausas mieles. man gavosi apie 35 bandeles,dvi nemažos skardos. Be galo skanu. Beje,visa įdaro esmė,kad jis ne sausas, o su sviestu
skanaus

Beje,irgi kepu įklojusi kepimo popierių

Sąnarių gydymas medumi


Sveiki,pastaruoju metu labai daug susiduriame su medumi,vyro brolis pakvaišo dėl bitininkystės,pamažu ir mano vyras pradeda juo domėtis..o sūnelis,kuriam tuoj bus 7 metai,jau seniai kalba,kad kai užaugs laikys bites :) be to,mano senelis turėjo daug avilių,matyt genai atsiliepė :D kadangi pati medaus nemėgstu ir nevartoju,bet vyriškoji šeimos pusė mėgsta ir vertina jį,pateiksiu vis daugiau informacijos,kurią apie medų surinksiu.
Man įdomūs ir aktualūs yra sąnarių gydymo medaus produktais būdai,radau keletą ir pateikiu čia:

Medaus panaudojimas sąnarių gydymui

MEDAUS KOMPRESAI SĄNARIAMS GYDYTI

1. Medumi tepti sąnarį ir jį šiltai aprišti
2. Medų lygiomis dalimis sumaišyti su degtine, gautą mišinį užtepti ant skaudančio sąnario, aprišti šviežio kopūsto lapu, sutvirtinti audiniu ir laikyti per naktį. Ryte sąnario oda bus minkšta, sąnarį mažiaus skaudės.
3. Senus lašinius sumalti mėsmale, pridėti medaus. Gautą mišinį nakčiai uždėti ant skaudančio sąnario.
4. 2 dalis medaus sumaišyti su 1 dalimi alijošiaus sulčių, įpilti 3 dalis degtinės. Iš gauti mišinio daryti kompresą ant skaudančių sąnarių arba raumenų.
5. Sumaišyti lygiomis dalimis medaus, 20 proc. pikio tirpalo ir alyvų aliejaus. Šiuo mišiniu aptepti garstyčių trauklapį, uždėti ant skaudamo sąnario ir nesmarkiai apibintuoti.
6. Šviežią krieno lapą patepti medumi ir pabarstyti druska, dėti ant skaudančio sąnario, uždengti minkšto popieriaus lapu, keliasi sluoksniais apvynioti medvilniniu audiniu.
7. Sumaišyti lygiomis dalimis kvietinių miltų ir medaus, padaryti paplotėlius. Koją 10-15 min. palaikyti karštame vandenyje, po to ant skaudančios vietos uždėti paplotėlį. Per 10 -14 dienų išgydo „pentinus“ ant pėdų, padeda sergant artroze.
8. Skaudančius sąnarius patepti medumi, ant viršaus uždėti šiltame vandenyje pamirkytą trauklapį. Apdengti pergamentiniu popieriumi, aprišti šilta vilnone medžiaga ir laikyti 2,5 val. jei atsiranda stiprus deginimo jausmas, nuimti anksčiau. Procedūrą kartoti kas antrą dieną.

MEDAUS ĮTRYNIMAI SĄNARIAMS GYDYTI

1. Druską ištirpinti meduje ir įtrinti skaudamą sąnarį.
2. Ropėje išgremžti duobutę, į ją pridėti medaus, palaikyti 4 valandas. Gauti mišiniu įtrinti sąnarius.